Varianty

klimatizace-3Rezidenční klimatizace Daikin patří mezi nejkomfortnější typy klimatizací. Podle provedení vnitřních jednotek je možné rozlišovat splitové klimatizace na nástěnné klimatizace, kazetové, kanálové, podstropně-prarapetní a sloupové klimatizace.

Nástěnná klimatizace patří k nejrozšířenějším typů. Tento typ klimatizace se namontovává přímo na zeď. Odtud název „nástěnná klimatizace“. Do domu nebo bytu si ji můžete pořídit v různých velikostech a designech.

Dalším typem splitových klimatizací jsou klimatizace kazetové. Ty se nejčastěji umísťuji do podhledu, kdy většina jednotky je v podhledu schovaná. Viditelný bývá pouze panel s průchody. Tento typ klimatizací je možné namontovat jak do sádrokartonových, tak i minerálních podhledů.

Kanálová klimatizace je taktéž určena k montáži do podhledů. Rozdíl mezi tímto typem klimatizace a klimatizací kazetovou spočívá zejména v tom, že kanálová klimatizace je zcela schovaná v podhledu. Rozvod vzduchu je realizován pomocí výfukové mřížky, flexi hadice atd.

Další typ klimatizace je možné umístit na dvou místech. Jedná se buď o umístění pod strop nebo pod okenní parapet. Odtud plyne název podstropně – parapetní klimatizace.

Sloupová klimatizace bývá díky svému tvaru, který je podobný skříni, často označována jako „skříňová klimatizace“. Tato klimatizace se postaví v místnosti ke skříně a řádně se zapojí. Díky své poměrně velké velikosti není vhodná do domu nebo bytu. Spíše se používá ke chlazení v technických prostorech.

webeesVarianty